Z inicjatywy Mirosława Szekalis Wójta Gminy Trzebieszów po raz drugi w Gminie Trzebieszów odbył się Rajd Żołnierzy Wyklętych im. chor. Antoniego Dołęgi. W Rajdzie wzięło udział ok. 50 osób z Gminy Trzebieszów oraz Powiatu Łukowskiego. 

Wolna Polska to jego pośmiertne zwycięstwo
Prezydent RP Andrzej Duda.

ZAPISY - ZAPISY - ZAPISY  TYLKO on-line


FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY ( on-line)
WEJDŹ (https://goo.gl/forms/dStiWt7hGGjIUzwg1 )


REGULAMIN
TRASA PIESZA Łuków-Trzebieszów - Szaniawy
(MAPA: https://goo.gl/maps/a8RPeE4cm642


lub wypełnij poniżej !!!

Wolna Polska to jego pośmiertne zwycięstwo[1]
                                                   Prezydent RP  Andrzej Duda.


WÓJT GMINY TRZEBIESZÓW ZAPRASZA

 więcej informacji już wkrótce


[1] Cytat z listu Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy na uroczystości pogrzebowe chor. Antoniego Dołegi w dniu 19 listopada 2017 r.

To był pogrzeb po latach, z ceremoniałem wojskowym, najdłużej ukrywającego się żołnierza antykomunistycznego podziemia - chorążego Antoniego Dołęgi. Ukrywał się przez 37 lat, a zmarł 35 lat temu. Był pochowany w tajemnicy przed ówczesną władzą. Szczątki chorążego Dołęgi zostały w tym roku ekshumowane, a w niedzielę złożone w mogile w miejscowości Trzebieszów, niedaleko Łukowa.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny

 Lech Kaczyński

Walka o pamięć i cześć                   

Wiele upłynęło czasu, nim 3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystość dofinansowało Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu
WSPIERANIE OPIEKI NAD MIEJSCAMI PAMIĘCI I TRWAŁYMI UPAMIĘTNIENIAMI W KRAJU 2017

W przypadającym 1 marca Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łukowie zostanie odsłonięty obelisk poświęcono pamięci Żołnierzy Niezłomnych i ofiar reżimu komunistycznego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą Święta w kaplicy Sióstr Nazaretanek przy ul.11 Listopada 5. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy uroczystości przemieszczą się na miejsce odsłonięcia i poświęcenia obelisku, który zlokalizowany będzie u zbiegu ul. 11 Listopada i ul. ks. Stanisława Brzóski.

SZŻ AK Koło w Łukowie
SZŻ AK Koło w Trzebieszowie

Wójt Gminy TrzebieszówStrona utworzona w ramach projektu
Upamiętnienie Pamięci
Żołnierzy Wyklętych
i Żołnierzy AKWIN

Obwód Łuków
w powiecie Łukowskim

sfinansowana przez:


i

Gminę Trzebieszów